Advertising
Medalie de argint cucerită de LPS Botoșani la CN de Cros
20 oct. 2019, 10:17

atletism
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Echipa Liceului cu Program Sportiv Botoșani a participat vineri la Campionatul Național de Cros, competiție care s-a organizat la Băile Felix și la au participat sportivi de la trei categorii. Este vorba de juniori 1, tineret și seniori.
Botoșaniul a fost reprezentat la categoria Juniori 1 de echipa Liceului cu Program Sportiv, formată din: Loredana Viziteu, Ancuța Chiriac, Lăcrămioara Apetroaie, Ionel Viziteu și Bianca Podariu. În urma rezultatelor înregistrate de sportivele din Botoșani, echipa LPS s-a clasat pe locul doi, cucerind medalia de argint. Sportivele din Botoșani sunt pregătite de profesorii Costel Nacu și Daniela Iolanda Vieru.
Citește și:
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 08:01 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














