FC Botoșani se pregătește pentru sezonul viitor: O să aveți niște surprize

valeriu iftime
Valeriu Iftime, patronul clubului FC Botoșani, a anunțat că în ultimele patru meciuri din acest sezon vor fi folosiți jucătorii care au evoluat mai puțin și că deja încep pregătirile pentru ediția viitoare de campionat.
“Aș vrea să văd figure noi, așezări noi și sper ca Liviu să facă lucrurile astea. Vreau să văd ce se întâmplă cu Corban, cu Piftor, vreau să-l văd pe Ongenda mijlocaș central. Să ne pregătim pentru anul viitor. O să aveți niște surprize. Am niște jucători U21 care vor veni și care sunt o certitudine pentru mine. Am un fundaș stânga, un fundaș dreapta, un atacant. Chindriș va fi o variantă pentru sezonul următor. Foarte important este să vedem ce facem la faza de construcție”
, ne-a spus Valeriu Iftime.După meciul cu Gaz Metan, conducătorii clubului FC Botoșani se vor întâlni și vor face stategia pentru sezonul următor.
“Încă nu am vorbit cu Liviu despre sezonul viitor. Am spus să așteptăm astea două meciuri, să vedem câte puncte facem iar săptămâna viitoare să am o discuție cu el, cu asociații mei și să vedem care e construcția pentru viitor”
, a mai spus patronul FC Botoșani.
Citește și:
- 18:59 - FRF, negocieri oficiale cu Gică Hagi, pentru postul de selecționer
- 17:13 - Preşedintele lui Inter spune că este o formalitate pentru Cristi Chivu să-și prelungează înțelegerea
- 20:47 - Doliu în sport: campion, în vârstă de 35 de ani, mort în timpul unei curse
- 17:26 - Amical pentru „tricolori” în iunie, cu Țara Galilor, la București
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











