Advertising
Două medalii de aur și una de bronz cucerite de Sabina Baltag la Europenele de haltere
26 iul. 2018, 14:33
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Sportivii legitimați la CS Botoșani au obținut rezultate foarte bune la Campionatul European de haltere. După cele trei medalii de aur cucerite de Andreea Cotruță, o altă botoșăneancă a urcat pe podium. Sabina Baltag a cucerit două medalii de aur și una de bronz.
Botoșăneanca Sabina Baltag a intrat în concurs la categoria 53 kilograme, categoria cadeți (U17). S-a impus la stilul aruncat cu 102 kilograme și la total cu 177 kilograme. La stilul smuls a ridicat 75 de kilograme, clasându-se pe locul trei. Sabina Baltag este antrenată de Mircea Flămând și Liliana Niculiță.Astăzi va intra în concurs o altă botoșăneancă. Este vorba de Raluca Olaru care se va lupta pentru medalii la categoria 58 kilograme.
Citește și:
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 08:01 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














