Advertising
A tamponat o mașină și s-a dus la poliție să declare accidentul. De ce i-au întocmit dosar penal polițiștii
29 aug. 2022, 19:22

A tamponat o mașină și s-a dus la poliție să declare accidentul. De ce i-au întocmit dosar penal polițiștii
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Bărbatul nu a realizat, însă, că va fi testat alcoolscopic, iar în noaptea care tocmai trecuse a participat la o petrecere.
Un bărbat de 52 de ani, din municipiul Botoșani, s-a ales cu dosar penal, după ce s-a prezentat duminică dimineață, la sediul Poliției Rutiere, pentru a declara că a fost implicat într-un accident soldat cu pagube materiale.
Bărbatul nu a realizat, însă, că va fi testat alcoolscopic, iar în noaptea care tocmai trecuse a participat la o petrecere. Așa se face că în momentul în care a fost verificat cu etilotestul, valoarea rezultată a fost de 0,46 mg/l alcool pur în aerul expirat. Prin urmare, gafa s-ar putea să-l coste destul de mult întrucât bărbatul va fi cercetat penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














