Advertising
Gheorghiu, atac la medici: „Fac grevă pentru majorări?”

Oana Gheorghiu
Scris deRealitatea de Botosani
Publicat31 iul. 2026, 10:35
SursăRealitatea PLUS
„Nu am mai văzut oameni care să facă grevă pentru că li se măresc salariile”, este reacția halucinantă a vicepremierului interimar Oana Gheorghiu, după ce medicii din toată țara au intrat în grevă generală.
Citește și
- 11:51Niculina Stelea (senator AUR): „4 motive pentru care păstrarea ratingului de țară nu este o reușită pentru Guvernul Bolojan”
- 09:39Piperea, semnal de alarmă. De ce este bine să avem bani cash, în contextul alertei energetice?
- 16:49Sorin Grindeanu anunță când ar putea fi învestit noul Guvern: „După 15 august sunt șanse mai mari”
- 15:51UMPMV: Menținerea ratingului de țară ar reprezenta un semnal pozitiv pentru România. Autoritățile trebuie să continue consolidarea stabilității economice și financiare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

























