George Simion face apel la unitate și mobilizare, după ce Makaveli s-a retras din cursa pentru Primăria Capitalei în favoarea Ancăi Alexandrescu - VIDEO

George Simion face apel la unitate și mobilizare, după ce Makaveli s-a retras din cursa pentru Primăria Capitalei în favoarea Ancăi Alexandrescu - VIDEO
Liderul AUR George Simion a transmis joi un mesaj de unitate și mobilizare exemplară.
Liderul AUR George Simion a transmis joi un mesaj de unitate și mobilizare exemplară, după anunțul lui Virgil Alexandru Zidaru, cunoscut sub numele de Makaveli, că se retragerea din cursa pentru Primăria Capitalei în favoarea Ancăi Alexandrescu.
"Felicitări Makaveli pentru retragerea în favoarea Ancăi Alexandrescu! Unirea poporului român e unica soluție!", a transmis, vineri, George Simion într-un mesaj pe Facebook.
„Felicitări, Makaveli, pentru retragerea în favoarea Ancăi Alexandrescu! Unirea poporului român e unica soluție!”, a transmis, vineri, George Simion într-un mesaj pe Facebook.
Ulterior, Simion a făcut un apel și către electoratul suveranist să urmeze exemplul lui Makaveli și să nu-și irosească votul pentru Primărie, deoarece candidaților sistemului le este tot mai frică.
MATERIAL PUBLICITAR POLITIC
PARTIDUL ALIANȚA PENTRU UNIREA ROMANILOR (AUR)
Notificare privind transparența la https://www.realitatea.net/notificare-transparenta-publicitate-politica
Citește și:
- 09:48 - Diana Șoșoacă, discurs halucinant în fața lui Putin. Ce i-a răspuns liderul de la Kremlin – VIDEO
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 18:24 - Ilie Bolojan, reacție după explozia dronei din Portul Constanța: „Situație periculoasă pentru siguranța românilor”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News













