Advertising
Un an și două luni de închisoare după ce a împrumutat o mașină
26 feb. 2019, 16:06

penitenciar-botosani
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Suharău au pus ieri în aplicare un mandat emis de Judecătoria Darabani, pe numele unui bărbat de 44 de ani, din comuna Suharău.
Acesta a fost condamnat la executarea unei sentinţe penale de 1 an şi 2 luni de închisoare, pentru comiterea infracţiunii de încredinţarea unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea deţinerii permisului de conducere pentru conducerea pe drumurile publice unei persoane despre care ştie că nu posedă permis de conducere.Bărbatul a fost depistat pe raza localităţii de domiciliu, reţinut şi escortat la Penitenciarul Botoşani în vederea încarcerării.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














