Traseu nou de maxi-taxi în municipiul Botoșani
Reprezentanții primăriei se pregătesc să înființeze un nou traseu de maxi-taxi în municipiul Botoșani. Acesta va fi cel mai lung traseu de maxi-taxi și va acoperi mai multe zone din municipiul Botoșani.
Dumitru Balan, administratorul firmei care asigură transportul cu maxi taxi în municipiul Botoșani spune că a încercat să facă un traseul care să nu se suprapună cu celelalte trasee și să acopere o zonă unde nu există transport local.
„Am încercat să fac un traseu astfel încât să acoperim cât mai multe zone din oraș Am propus ca traseul să fie: Donici – strada Tudor Vladimirescu – Liceul Pedagogic – Luceafărul – Ion Pillat – Piața Centrală – Marchian – Bulevardul Mihai Eminescu – Sucevei – Parcul Cornișa”
, a spus Dumitru Balan.În momentul de față, în municipiul Botoșani sunt cinci trasee de maxi taxi și două ale Eltrans, firmă care efectuează transportul local cu tramvaie. Noul traseu de maxi-taxi va deveni funcțional cel mai probabil din luna decembrie.
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











