Tânărul rănit în accidentul de la Roman este din Botoșani

Tânărul rănit în accidentul de la Roman este din Botoșani
În această dimineață, un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme, un autocamion și o autoutilitară s-a produs pe strada Nicolae Bălcescu din municipiul Roman.
În această dimineață, un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme, un autocamion și o autoutilitară s-a produs pe strada Nicolae Bălcescu din municipiul Roman.
Din primele cercetări efectuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Roman a reieșit că, în timp ce un bărbat de 45 de ani, din Pipirig, conducea un ansamblu de vehicule pe Bulevardul Nicolae Bălcescu din Roman, ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitară care se deplasa în fața sa, condusă de un bărbat de 54 de ai, din județul Botoșani. În urma coliziunii, vehiculul în cauză a fost proiectat în două autoturisme care circulau în aceeași direcție de mers.
În urma evenimentului rutier a rezult rănirea unui tânăr, de 27 de ani, din județul Botoșani, pasager în autoutilitară, acesta fiind transportat la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate.
Conducătorii auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii, cu exactitate, a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul rutier.
Citește și:
- 07:57 - Alertă în Tulcea după noi atacuri rusești cu drone lângă graniță: a fost emis RO-Alert
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











