Tânăr arestat pentru tentativă de tâlhărie
5 apr. 2019, 11:08
Actualizat: 5 apr. 2019, 11:08

barbat arestat
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Un tânăr în vârstă de 27 de ani, din municipiul Botoşani, cercetat pentru tentativă la tâlhărie calificată, a fost arestat preventiv după ce a încălcat măsura controlului judiciar.
În cursul zilei de ieri, Tribunalul Botoşani a dispus înlocuirea măsurii controlului judiciar cu arestarea preventivă pentru 30 de zile. Bărbatul a fost depistat pe raza localităţii de domiciliu, reţinut şi introdus în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv al IPJ Botoşani.
Citește și:
- 08:05 - Meteorologii anunță ploi abundente, urmate de o încălzire a vremii înainte de minivacanță de 1 mai: prognoza ANM pentru 4 săptămâni
- 07:57 - Alertă în Tulcea după noi atacuri rusești cu drone lângă graniță: a fost emis RO-Alert
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











