Și-a pierdut viața din cauza unei lumânări

Și-a pierdut viața din cauza unei lumânări
În urmă cu puțin timp, pompierii botoșăneni au fost solicitați sa intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit într - un apartament situat la parterul unui bloc de pe strada Aleea Nucului, din municipiul Botoșani.
În urmă cu puțin timp, pompierii botoșăneni au fost solicitați sa intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit într - un apartament situat la parterul unui bloc de pe strada Aleea Nucului, din municipiul Botoșani.
La fața locului, s-au deplasat trei echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu o autospecială cu apă și spumă și două ambulanțe SMURD, dintre care una de terapie intensiva mobila. La sosirea forțelor de intervenție, ardeau bunurile depozitate într-un dormitor, întregul apartament fiind plin de un fum dens. Pompierii l-au găsit pe proprietar, în vârstă de 63 ani, căzut lângă pat, inconstient, cu arsuri la mâini. Acesta a fost preluat de echipajele medicale care au început imediat manevrele de resuscitare. Din păcate, medicii nu au mai putut sa facă nimic pentru el, fiind declarat decesul.
Incendiul a fost stins în limitele găsite de pompieri. Cel mai probabil, evenimentul s-a produs din cauza unei lumânări uitată aprinsă lângă materiale combustibile.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











