PERCHEZIȚII DNA ÎNTR-UN DOSAR PRIVIND O SERIE DE TUNURI DATE DIN COLECTAREA TVA! PREJUDICIUL SE RIDICĂ LA 9 MILIOANE DE EURO

PERCHEZIȚII DNA ÎNTR-UN DOSAR PRIVIND O SERIE DE TUNURI DATE DIN COLECTAREA TVA! PREJUDICIUL SE RIDICĂ LA 9 MILIOANE DE EURO
Surse Realitatea PLUS spun că sunt suspiciuni de rambursare TVA și de spălare de bani, infracțiuni care ar fi fost comise în perioada 2022-2024
Direcția Națională Anticorpuție(DNA) efectuează, luni, nouă percheziții, într-un dosar deschis în luna mai privind o serie de tunuri date din colectarea de TVA. Prejudiciul se ridică la aproximativ 9 milioane de euro.
Surse Realitatea PLUS spun că sunt suspiciuni de rambursare TVA și de spălare de bani, infracțiuni care ar fi fost comise în perioada 2022-2024.
Prejudiciul se ridică la peste 40 de milioane de lei, aprox. 9 milioane de euro, bani de care ar fi beneficiat patru societăți.
În momentul publicării acestei știri, nouă percheziții sunt în plină desfășurare, iar în urma lor 12 suspecți vor fi duși la DNA pentru a fi audiați.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














