NICUȘOR DAN, PRIMIT CU HUIDUIELI LA TEATRUL NAȚIONAL DIN IAȘI - VIDEO

NICUȘOR DAN, PRIMIT CU HUIDUIELI LA TEATRUL NAȚIONAL DIN IAȘI - VIDEO
Mai mulți oameni s-au adunat în fața instituției și l-au huiduit pe șeful statului în timp ce acesta intra în clădire.
Momentul sosirii președintelui Nicușor Dan la Teatrul Național „Vasile Alecsandri” din Iași a fost marcat de tensiuni. Mai mulți oameni s-au adunat în fața instituției și l-au huiduit pe șeful statului în timp ce acesta intra în clădire.
De la ora 14.00, în Sala Mare a Teatrului Național „Vasile Alecsandri” din Iași, are loc ceremonia aniversară comună a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC) și a Universității Naționale de Arte „George Enescu” (UNAGE), ambele marcând 165 de ani de existență.
Evenimentul are loc în contextul vizitei oficiale a președintelui la Iași, unde Nicușor Dan urmează să participe, pe parcursul zilei, la mai multe activități, inclusiv o vizită la fabrica Antibiotice Iași și o întâlnire cu echipa MAVIS Artificial Heart de la Universitatea de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa”.
Forțele de ordine sunt prezente în număr mare în zona centrului Iașului, pentru a asigura desfășurarea în siguranță a evenimentelor oficiale.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














