J Balvin și-a făcut un selfie cu Papa Francisc, în Vatican: „Gașca latino” | FOTO

J Balvin și-a făcut un selfie cu Papa Francisc, în Vatican: „Gașca latino” | FOTO
Celebrul cântăreț J Balvin s-a fotografiat alături de Papa Francisc, iar imaginile au fost postate pe pagina lui de Instagram. La scurt timp, acestea au devenit virale.
Celebrul cântăreț J Balvin s-a fotografiat alături de Papa Francisc, iar imaginile au fost postate pe pagina lui de Instagram. La scurt timp, acestea au devenit virale.
J Balvin a participat la Summitul Vitae din Vatican, în acest weekend și nu a ratat ocazia să se pozeze cu Papa Francisc. Artistul a postat imaginile alături de mesajul „Puțini dintre noi își fac selfie-uri zâmbind, în stilul găștii latino cu Papa Francisc. Întotdeauna cu o stare bună, iubire și toleranță”.
A post shared by J Balvin (@jbalvin)
De asemenea, Suveranul Pontif a adăugat și el câteva cuvinte în cadrul festivității: „Voi, artiștii, sunteți predicatori ai frumuseții, iar frumusețea ne face bine”.
Pe InstaStory, artistul a publicat o fotografie cu momentul în care îl îmbrățișează pe Papa Francisc.

J Balvin a vizitat Vaticanul cu ocazia summitului Vitae, organizat de Fundația Vitae Global, din 31 august până pe 1 septembrie.
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











