Două autoutilitare, distruse complet de flăcări la Botoșani

Două autoutilitare, distruse complet de flăcări la Botoșani
Două autoutilitare au fost distruse complet, iar a treia parțial, în urma unui incendiu izbucnit în această dimineață, într-o parcare de pe strada Pacea din municipiul Botoșani.
Două autoutilitare au fost distruse complet, iar a treia parțial, în urma unui incendiu izbucnit în această dimineață, într-o parcare de pe strada Pacea din municipiul Botoșani.
Angajatul unei firme din apropiere a observat flăcările și a sunat după ajutor. La fața locului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu două autospeciale cu apă și spumă. La sosirea forțelor de intervenție, două autoutilitare ardeau complet, iar a treilea parțial, existând pericolul de propagare a flăcărilor la alte două autoturisme parcate în zonă. Flăcările depășeau patru metri. Incendiul a fost stins în limitele găsite de pompieri. În acest moment se intervine pentru înlăturarea efectelor. Cauza probabilă a incendiului este în curs de stabilire.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














