DORU OCTAVIAN DUMITRU, DUS DE URGENȚĂ LA SPITAL! SPECTACOLUL DE LA ONEȘTI, ANULAT

DORU OCTAVIAN DUMITRU, DUS DE URGENȚĂ LA SPITAL! SPECTACOLUL DE LA ONEȘTI, ANULAT
Actorul Doru Octavian Dumitru, în vârstă de 69 de ani, a ajuns marți după-amiază de urgență la spital,
Actorul Doru Octavian Dumitru, în vârstă de 69 de ani, a ajuns marți după-amiază de urgență la spital, chiar înainte de spectacolul „Globariciu”, programat la Cinematograful Capitol din Onești.
Show-ul trebuia să înceapă la ora 19:00, însă organizatorii au anunțat că va fi reprogramat. În cazul în care nu se stabilește o nouă dată, spectatorii își vor primi banii înapoi. Toate biletele fuseseră deja vândute.
Impresarul artistului a confirmat că reprezentația de la Onești va fi susținută ulterior, la o dată ce urmează să fie anunțată.
În perioada următoare, Doru Octavian Dumitru avea programate spectacole la Adjud, Buzău și Sala Palatului din București.
Decizia privind aceste reprezentații depinde acum de starea de sănătate a actorului și de evoluția situației medicale.
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











