Descoperire incredibilă pentru o femeie din Serbia: ce a făcut după ce a găsit 700.000 de euro sub saltea

Euro
O femeie din Serbia spune că a trăit un adevărat șoc după ce a descoperit o sumă uriașă de bani ascunsă sub o saltea, într-o locuință din Germania unde ajunsese să trăiască după ani dificili marcați de lipsuri și pierderi personale.
Cea care își spune povestea sub numele Vesna susține că a avut o copilărie complicată, marcată de divorțul părinților și de probleme financiare. Tatăl său, muzician, ducea o viață dezordonată, iar după moartea acestuia și apoi a mamei sale, rămasă fără sprijin, a fost nevoită să muncească de la vârste fragede pentru a se întreține.
Mai târziu, o familie din Germania a primit-o în casa lor. Ani după acel moment, în timp ce făcea curățenie și schimba lenjeria de pat, femeia a descoperit ceva ce avea să îi schimbe complet viața.
„Am ridicat salteaua și am văzut pachete învelite în hârtie. La început am crezut că nu este real”, a povestit aceasta. Potrivit mărturiei sale, sub saltea erau ascunși aproximativ 700.000 de euro, în bancnote de 100 și 200 de euro.
Femeia spune că, deși inițial s-a gândit să investească banii, în cele din urmă a început să cheltuie fără măsură, atrasă de petreceri, distracții și de oameni care au apărut brusc în jurul ei. În mai puțin de un an, întreaga sumă a dispărut.
Vesna afirmă că experiența i-a schimbat complet perspectiva asupra vieții și a banilor. După ce a rămas fără avere, s-a întors la muncă și spune că a înțeles cât de importante sunt alegerile făcute atunci când apar oportunități neașteptate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
- 11:04 - Captură impresionantă a Poliției Române. 4 kg de cocaină și 26 de kg de canabis, descoperite la un ucrainean
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














