Contrabandist prins de polițiști în Piața Centrală

tigari
Poliţiştii Biroului de Ordine Publică Botoşani au depistat în Piaţa Centrală din municipiul Botoşani, un bărbat de 34 de ani care avea sub haină obiecte voluminoase şi care, la vederea organelor de poliţie a avut un comportament suspect, încercând să se sustragă controlului.Cu ocazia controlului corporal, asupra acestuia au fost identificate 43 de pachete de ţigarete de diferite mărci, de provenienţă duty free, pentru care persoana în cauză nu avea documente justificative şi pe care le deţinea în vederea comercializării ulterioare.În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de colectarea, deținerea, producerea, transportul, preluarea, depozitarea, predarea, desfacerea și vânzarea bunurilor sau a mărfurilor care trebuie plasate sub un regim vamal cunoscând că acestea provin din contrabandă sau sunt destinate săvârșirii acesteia, produsele respective fiind indisponibilizate în vederea confiscării speciale.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














