Advertising
Ciucă, despre independența energetică: Din Marea Neagră avem posibilitatea să primim primele gaze la jumătatea acestui an

Ciucă, despre independența energetică: Din Marea Neagră avem posibilitatea să primim primele gaze la jumătatea acestui an
Scris de Realitatea de Botosani Publicat: 18 apr. 2022, 11:47
Premierul Nicolae Ciucă a declarat, luni, că România nu este foarte afectată de lipsa surselor de energie și gaze, doarece are potențial în ambele domenii. El a adăugat că există posibilitatea ca primele gaze din Marea Neagră să fie primite la jumătatea acestui an.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News


























