Cercetat pentru un furt de 150 lei
24 aug. 2018, 12:00
Actualizat: 24 aug. 2018, 12:00
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Ieri, poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Manoleasa au fost sesizaţi de un bărbat de 57 de ani, administrator la o unitate economică din aceeaşi localitate cu privire la faptul că în noaptea de 22/23.08.2018, persoane necunoscute au pătruns fără drept în interiorul unităţii, de unde au sustras mai multe produse şi o sumă de bani.
În urma cercetărilor efectuate a fost identificat autorul furtului, în persoana unui bărbat de 49 de ani.Prejudiciul creat prin activitatea infracţională a fost estimat la 150 de lei, bunurile sustrase (sticle de băutură alcoolică), fiind recuperate şi restituite persoanei vătămate.În cauză se continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, în vederea luării măsurilor legale.
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











