Advertising
Când se va deschide Transfăgărășanul?
10 apr. 2024, 14:47

Când se va deschide Transfăgărășanul?
CNAIR Brașov a anunțat că face primele evaluări
Vestea bună este că în acest an avem parte de cantitate de zăpadă mai mică față de alți ani și drumarii vor putea începe deszăpezirea mai devreme și să deschidă drumul poate chiar în cursul lunii mai, anunță Radio România Brașov FM.
CNAIR Brașov a anunțat că face primele evaluări în vederea deszăpezirii Transfăgărășanului.
Vestea bună este că în acest an avem parte de cantitate de zăpadă mai mică față de alți ani și drumarii vor putea începe deszăpezirea mai devreme și să deschidă drumul poate chiar în cursul lunii mai.
Vestea proastă este că, din cauza temperaturilor deosebit de ridicate, pericolul de avalanșă este foarte de mare în acest moment așa că mai avem de așteptat până se va putea lucra în siguranță, mai ales în partea superioară a drumului, în zona Bâlea Lac.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














