Advertising
Asfalt nou pe Bulevard ”Mihai Eminescu”. Traficul rutier a fost deschis
23 sept. 2019, 20:31

alte-lucrari-pe-bulevard-2-750x563
După câteva zile de disconfort total cauza de închiderea totală a traficului rutier pe Bulevardul Mihai Eminescu, șoferii botoșăneni pot circula din această seară pe una dintre principalele artere din municipiul Botoșani. Potrivit reprezentanțior primăriei, până la sfârșitul acestei săptămâni, lucrările vor fi finalizate ”Zilele următoare vor fi efectuate lucrări pregătitoare pentru stratul de uzură al asfaltului” a spus viceprimarul Marian Murariu. În următoarea perioadă se vor face şi lucrările de ridicare la cotă a căminelor dar și câteva lucrări la trecerile de pietoni, deoarece rampele pentru persoanele cu handicap trebuie amenajate astfel încât trecerea să fie lină între trotuar şi carosabil. Asfaltarea bulevardului va fi urmată de realizarea marcajelor longitudinale şi transversale, activitate care va impune închiderea acelui tronson, însă măsura va fi anunţată din timp de reprezentanţii primăriei.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:31 - Decizie fără precedent în Ungaria! Deputații și-au tăiat salariile cu 40%, iar votul a fost unanim
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
- 19:20 - Alertă meteo pentru 9 iunie 2026! Furtuni, vijelii și grindină în mai multe regiuni. Unde se ating 32 de grade
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














