ANA MARIA PĂCURARU: MOARTEA LUI CHARLIE KIRK ARATĂ CÂT DE PERICULOASĂ DEVINE POLITICA ATUNCI CÂND URA IA LOCUL DIALOGULUI

ANA MARIA PĂCURARU: MOARTEA LUI CHARLIE KIRK ARATĂ CÂT DE PERICULOASĂ DEVINE POLITICA ATUNCI CÂND URA IA LOCUL DIALOGULUI
Jurnalista Realitatea PLUS Ana Maria Păcuraru trage un semnal de alarmă, la moartea activistului Charlie Kirk. Tânărul a fost asasinat miercuri, în Utah.
Jurnalista Realitatea PLUS Ana Maria Păcuraru trage un semnal de alarmă, la moartea activistului Charlie Kirk. Tânărul a fost asasinat miercuri, în Utah.
"Charlie Kirk nu a fost doar un activist. A fost vocea unei generații. Un tânăr care a inspirat milioane de americani și a avut curajul să spună adevărul.
Pe 10 septembrie 2025, Charlie a fost ucis în Utah. Împușcat de la distanță. Un asasinat politic care a zguduit întreaga Americă.
Moartea lui arată cât de periculoasă devine politica atunci când ura ia locul dialogului. Dar și cât de puternic poate rămâne mesajul unui om care a trăit pentru valori", scrie Ana Maria Păcuraru, într-o postare pe Facebook.
Comentatorul conservator Charlie Kirk a fost împușcat, miercuri, în cursul unui eveniment organizat la Utah Valley University din Orem, statul Utah.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














